O mojej stránke

Niekoľko mojich názorov k mojej stránke. Prečo je to tak ako to je:
 • Prečo sa na tejto stránke nič nehýbe?
  Nuž, jednoducho preto, lebo sa mi to tak páči viac ako keď sa na strákce niečo pohybuje a mení. Zbytočne to odvádza pozornosť. Myslím, ze dôležitý je obsah. Vzhľad má byť taký aby nerušil, ale príjemne dotváral dojem zo stránky.
 • Prečo nie je v PHP-čku?
  V poslednom čase je moderné robiť celé stránky v PHP. Ja si myslím, že keď obsah stránky nie je potrebné generovať dynamicky, tak je lepšie použiť predgenerované stránky. Šetrí to procesorový čas na serveri, šetrí to linky, lebo sa uplatní cache v proxy serveri. Proste, žiadne chyby, same klady. ;-)
 • Nie je nepraktické písať tak veľké stránky v html?
  Je. A preto to nie je písane v html. Vyvynul som spôsob ako viac oddeliť obsah od formy. Zo súborov s obsahom automaticky generujem html stránky tak, že použijem vopred napísané šablóny, ktoré zas hovoria len o forme. Neskôr som zistil, že som objavil teplú vodu, lebo o tom presne je XML. To čo som vyvynul je ale odlišné od XML, ale výsledok je podobný. Čo už, také sa mi casto stáva, že vymyslím niečo podobné ako už existuje. Ale nevadí mi to. Som spokojný s tým, že som to dokázal sám vymyslieť bez toho aby som poznal iné riešenie. A ktovie, možno na tom je predsa len niečo lepšie. ;-)
 • Prečo som túto stránku vôbec napísal?
  To že je to moderné pre mňa nie je dôvod. Napísal som si stránku asi preto, že som cítil potrebu niečo povedať. Myslím, že som asi chcel povedať že som, že mám svoje myšlienky, nápady a názory (aj keď o názoroch tu veľa nepíšem, možno len zatiaľ). Myslím, ze je to aj určitá odvaha písať o sebe a o tom čo mam rád, čo ma zaujíma. Aspon pre mňa to tak je. Myslím, že keby som nevidel to, že iní mali tú odvahu a spravili si svoju stránku, tak by som ani ja nikdy nemal stránku, a aj keby mal, tak by na nej skoro nič nebolo. Preto ďakujem všetkým, ktorí majú svoju stránku.
 • Čo na tejto stránke ešte chýba?
  No, každému tu asi chýba niečo iné. Ak máte nejaký nápad, tak mi o tom skúste napísať. Ja budem len rád. Chcel som tu ale napísať čo si myslím ja, že tu chýba. Chcem tu ešte napísať viac svojich názorov a myšlienok (ak si nájdem čas a pozbieram odvahu). Chcem sem napísať trochu viac o veciach, ktorým sa venujem (projektom a pod.). Chcem sem napísať niečo o veciach ktoré ma zaujímajú aj z iných oblastí ako sú počítače (a toho je teda vážne dosť). Takže asi tak. Priebežne sem dopisujem, keď ma niečo konkrétne napadne a nájdem si čas.


Počet prístupov na túto stránku od 11.8.2000 je 7506 Marek Zelem