Moje koníčky

Predná Hora
Máj 2003

Od tejto krásnej dovolenky na Prednej Hore v oblasti zvanej Muráň mám nového skutočného koníčka - Kone.

     Týždeň učenia sa jazdeniu na koni mi učaroval a dúfam, že na dlho. Myslím že naozaj niet krajšieho pohľadu na svet ako z koňského chrbta.

     Kôň je nádherný živý tvor s teplým príjemným telom, s vlastnou dušou a vlastným rozumom. Niektoré sú múdrejšie, niektoré menej. Niektoré sú poslušnejšie, niektoré človeka hneď odhadnú a podľa toho sa k nemu potom správaju.

     Zvládnuť koňa znamená pochopiť ho a vedieť mu dať najavo čo od neho človek chce, tak aby to pochopil. Kone majú svoju psychológiu a ten kto ju spozná pochopí, že my ľudia sme v mnohom presne takí istí. A aj preto sa mi kone tak páčia. Pri koňoch človek pochopí veľa o ľudoch, teda ak má otvorené oči a čistú myseľ.

Aj kone niekedy odpočívajú

Takýto odpočinok nie je u koní až tak častý ako u ľudí, ale predsa len si niekedy takto na pár minút ľahnú a poleňošia. Kone obyčajne odpočívajú v stoji, vyzerajú pri tom, ako by im práve niekto vypol vypínač a oni ostali stáť nehybne bez elektriny. ;-)

Váľajúci sa kôň

A niekedy sa takto kone vyváľajú. Je to nádherný zážitok vidieť také niečo. Je to neopísateľné, keď sa také veľké zviera takto vyváľa a pritom vyblázni. Jednoducho nádhera.


Počet prístupov na túto stránku od 11.8.2000 je 26289 Marek Zelem